Coma ambasadorem olimpiady solidarności

Coma ambasadorem IV edycji Olimpiady Solidarności.       „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii” jest ogólnopolskim, cyklicznym konkursem wiedzy historycznej, skierowanym do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jego głównym celem jest podniesienie poziomu wiedzy o historii najnowszej Polski lat 1970 – 1990. Konkurs składa się z 3 etapów (szkolnego, wojewódzkiego i ogólnopolskiego). Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest rejestracja szkoły, z której pochodzi uczeń lub uczniowie, na stronie internetowej konkursu do dnia 15 listopada 2016 roku.
Pierwszy etap (szkolny) odbędzie się 22 listopada 2016 roku we wszystkich szkołach, które zgłoszą się do udziału w konkursie. Będzie polegał na rozwiązaniu testu składającego się z pytań zamkniętych o różnym stopniu trudności.
Drugi etap (wojewódzki) odbędzie się w marcu 2017 roku jednocześnie w 16 miastach wojewódzkich, będzie polegał na rozwiązaniu testu składającego się z pytań o różnym stopniu trudności.
Pomiędzy drugim i trzecim etapem konkursu, Organizator zaprosi wszystkie drużyny (wraz z Nauczycielami Prowadzącymi) na wizytę studyjną do Gdańska, której celem będzie poznanie miejsc związanych z historią lat 1970 – 1990, warsztaty tworzenia prezentacji multimedialnych, autoprezentacji a także integracja członków poszczególnych drużyn wojewódzkich.
Trzeci etap (finał) odbędzie się w czerwcu 2017 roku we Wrocławiu. Weźmie w nim udział szesnaście trzyosobowych zespołów.
Egzamin finałowy składa się z dwóch części - obrony prezentacji multimedialnej na zadany wcześniej temat, oraz rundy wylosowanych pytań ustnych. Drużyna, która zgromadzi największą liczbę punktów w finale, zdobędzie pierwszą nagrodę.
Nagrodami za I miejsce w konkursie:
1. Indeksy na studia;
2. Publikacje Instytutu Pamięci Narodowej;
3. Stypendia naukowe.
Nagrodami za II i III miejsce w konkursie będą:
1. Publikacje Instytutu Pamięci Narodowej;
2. Stypendia naukowe.
Szkoły, których uczniowie będą laureatami I miejsca w konkursie, zostaną uhonorowane specjalnie ufundowaną na ten cel statuetką z brązu ( nawiązującej do terenu Stoczni Gdańskiej) wraz z dyplomem, natomiast nauczyciele prowadzący uczniów ze zwycięskich trzech drużyn otrzymają nagrody pieniężne oraz bony na publikacje IPN."

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem